Ogłoszenia video czyli jedna z form video marketingu

samochody

Treści tworzone i publikowane w ramach video marketingu powstają w różnych celach. Jest to przede wszystkim przedstawienie i budowa marki, czy nawiązanie stałej relacji z potencjalnymi klientami. Jedną z form są również ogłoszenia video, które mają za zadanie wyróżnić się na tle standardowych ofert, przyciągając tym samym więcej odbiorców i zwiększając szansę na osiągnięcie zamierzonego celu. Tego typu ogłoszenia są w pewnym sensie pełniejsze niż standardowe ogłoszenia opisowe, ponieważ za pomocą obraz wyraża więcej niż słowa. Twórca video ogłoszenia może skutecznie przedstawić siebie oraz dokładny kontekst danej sytuacji.

W jakich branżach sprawdzą się video ogłoszenia?

Forma video to przyszłość ogłoszeń publikowanych w Internecie. Sprawdza się ona praktycznie we wszystkich branżach, ponieważ używając jej można przedstawić dużo więcej niż w standardowej treści pisanej. Obecnie ogłoszenia video są najczęściej używane przez agentów nieruchomości i deweloperów, którzy prezentują w ten sposób sprzedawane przez siebie nieruchomości. Forma video umożliwia im przeprowadzenie wirtualnego spaceru po lokalu, który w pewnym stopniu zastępuje tradycyjne oględziny.

Oczywiście ogłoszenia video w Internecie są skutecznie nie tylko w sprzedaży nieruchomości, ale sprawdzą się również w przypadku rzeczy ruchomych (takich jak samochody). Ich sprzedawca nagrywa w tym celu film, w którym prezentuje to co ma do sprzedania. Mogą to być auta używane, jak i drobne przedmioty do użytku domowego, np. odkurzacz. W tym drugim przypadku video przedstawia zazwyczaj zalety płynące z posiadania danego przedmiotu oraz sposób jego wykorzystania.


Ogłoszenia video coraz częściej są wykorzystywane również przez działy HR, które tworzą w ten sposób treści mające za zadanie przyciągnąć jak największą liczbę uczestników rekrutacji. Z drugiej strony tworzą je również osoby, które zgłaszają swoją kandydaturę do pracy. Nagrywają w tym celu video, które pełni rolę wizytówki i przedstawia wszystkie zalety danej osoby.

Ogłoszenia video w Internecie to doskonały sposób na zainteresowanie odbiorcy oraz zaangażowanie go w dalsze udostępnianie tego typu treści. Dociera ona dzięki temu do większej liczby użytkowników, zwiększając tym samym szansę na osiągnięcie celu, w jakim dane ogłoszenie powstało. Powodzenie zależy jednak w dużej mierze od jakości danego video oraz kreatywności z jaką zostało wykonane.

Oceń!