Na ogłoszeniach video lepiej widać uszkodzenia używanego auta

zakup samochodu

Ogłoszenia wideo coraz popularniejsze

Portale ogłoszeniowe umożliwiające sprzedaż samochodu miały naprawdę znaczący wpływ na rozwój rynku samochodów używanych. Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną opcją na sprzedaż swojego samochodu było pytanie się swoich znajomych, czy przypadkiem ich znajomi nie szukają nowego auta, wywieszenie kartki za oknem auta z ogromnym napisem „Sprzedam!” lub udanie się do komisu, oczywiście mając na uwadze konieczność opłacenia prowizji za taką pomoc. To jednak zaczęło się zmieniać, choć zanim powstał pierwszy portal motoryzacyjny oferujący publikowanie ogłoszeń typowo pod samochody, ludzie korzystali już z innych stron aukcyjnych. Dopiero jednak pojawienie się dedykowanych witryn sprawiło, że rynek wtórny zaczął zyskiwać na znaczeniu i obecnie jest on na fali wznoszącej.

Przez lata technologia znacznie się rozwijała, a do tego typu portali dochodziły nowe funkcje. Jedną z najnowszych możliwości, które mają naprawdę spore znaczenie, jest możliwość publikowania w ogłoszeniu nagrania wideo, pokazującego pojazd, którego dotyczy ogłoszenie. Obecnie większość z nas dysponuje sprzętem pozwalającym na nakręcenie solidnej jakości wideo w kieszeni, dzięki czemu dodanie choćby krótkiego i niemontowanego wideo jest kwestią zaledwie paru dodatkowych kliknięć. O tym, co nam to ostatecznie daje, powiemy sobie w dalszej części artykułu, lecz bez dwóch zdań jest to kolejny krok w kierunku tworzenia bezpiecznych miejsc do zakupu aut używanych.

Jak dodać klip wideo do ogłoszenia?

Najczęściej portale z ogłoszeniami motoryzacyjnymi oferują dwie drogi na implementację nagrania wideo w ogłoszeniu. Pierwszą opcją jest hosting wideo na innej platformie, a następnie udostępnienie go w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu w ogłoszeniu. Możemy to zrobić dla przykładu za pomocą platformy YouTube. Po opublikowaniu tam filmu wystarczy skopiować link do wideo i wkleić w odpowiednim miejscu. Dzięki temu każde osoba, która będzie przeglądać nasze ogłoszenie, będzie mogła odtworzyć ten film i zapoznać się z tym, jak dokładnie wygląda nasz samochód. Zdjęcia bowiem nie zawsze dobrze oddają rzeczywisty stan pojazdu.

Drugim sposobem jest oczywiście możliwość bezpośredniego wrzucenia filmu na stronę z ogłoszeniami. Wtedy też będziemy mogli dodać taki klip w momencie, w którym dodajemy także i zdjęcia. Jest to zdecydowanie wygodniejsza opcja, która pozwala zaoszczędzić czas. Wtedy również możemy ułożyć wideo oraz zdjęcia w dowolnej kolejności. Dzięki temu potencjalnemu kupcowi możemy najpierw pokazać zdjęcia, a następnie wideo, bądź odwrotnie?

Dlaczego nie wszystkie portale motoryzacyjne stosują tę drugą opcję? Cóż, każdy taki plik wideo musi być przechowywany na serwerach, a miejsce na nich nie tyle jest ograniczone, ile obsługa większej ilości danych kosztuje więcej. To właśnie dlatego niektóre strony decydują się w przypadku umieszczania w ogłoszeniu plików wideo na hosting zewnętrzny. W ten oto sposób osoba tworząca ogłoszenie jest w stanie wstawić film, zaś strona nie ma kolejnego pliku, który musi obsługiwać i przechowywać na serwerach.

Zalety z posiadania nagrania wideo samochodu

Jakie są plusy z opublikowania nagrania wideo samochodu w naszym ogłoszeniu? Przede wszystkim w taki sposób staje się o wiele wiarygodniejsi dla klienta – jest on w stanie zobaczyć, jak pojazd wygląda w innych perspektyw, a także pokazujemy w ten sposób, iż nie mamy nic do ukrycia. Oczywiście nawet taki obiektyw jest w stanie lekko zakrzywić rzeczywistość, dlatego, tak czy siak, najlepiej jest zobaczyć auto na własne oczy. Z perspektywy osoby poszukującej auto zaś, mamy możliwość lepszego zapoznania się z autem oraz jego stanem technicznym, dzięki czemu nie będziemy jechali na oględziny oraz jazdę próbną zdani na fotografie, które przecież można z łatwością podrasować. Podkreślamy jednak, iż nie warto kupować samochodu bez sprawdzenia jego stanu w rzeczywistości!

Oceń!