Jakie samochody sportowe są najbardziej popularne w filmach?

Szybkie i świetnie wyglądające auta bardzo często są mocno powiązane ze srebrnym ekranem. Które z nich zyskały na tym najwięcej i jakie marki najczęściej występują w kasowych produkcjach?

Samochody, które swoją legendę budowały w filmach

W historii kina przeplata się naprawdę wiele wątków, a czasem nawet z pozoru drobne szczegóły są w stanie sprawiać, że o konkretnych produkcjach czy ich elementach mówi się z rozrzewnieniem przez następnie kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat. Bardzo często z pewnymi hitami kina są powiązane pewne samochody. Powodów było wiele – znaczenie w konkretnym filmie czy serii, swój wygląd czy fakt, jak mocno były one powiązane s głównym bohaterem. Nie ma jednak wątpliwości, że niektóre modele swoją legendarność uzyskiwały właśnie dzięki występom w znanych i lubianych filmach.

Czasem miało to związek z faktem, że dana marka posiada ogromną renomę lub jest szeroko znana i lubiana, innym razem zaś możemy tutaj mówić o nietypowym wyglądzie czy możliwościach. Zawsze jednak auto, jeżeli znajdowało się ono w centralnej części całego filmu, musiało się czymś wyróżniać i mieć unikalny charakter. Takie samochody osobowe były w stanie zmienić na ekranie naprawdę wiele i zagnieździć się w świadomości nie tylko widzów, ale również fanów czterech kółek, którzy czasem o wiele lepiej kojarzą konkretne auta.

Marki, które często występują na wielkim ekranie

Nie da się ukryć, że w większości przypadków w kontekście występów w największych filmach pewien przywilej mają szybkie i pięknie prezentujące się auta sportowe. Są one odzwierciedleniem przepychu, bogactwa, a także surowej prędkości. Najbardziej znane marki są również szeroko kojarzone nawet przez widzów, którzy są motoryzacyjnymi laikami. To właśnie dlatego, nawet jeżeli auto nie jest centralną częścią historii, jest ono w stanie powiedzieć naprawdę wiele o konkretnym bohaterze, jego zamożności czy tle jego historii.

Jakie pojazdy najczęściej lądują na wielkim ekranie? Oczywiście trudno jest nie wspomnieć o takich markach jak Ferrari, Mercedes czy Aston Martin. To właśnie ci producenci mogą liczyć ze względu na swój status na chętne wybieranie swoich samochodów w filmach. Bardzo często jednak twórcy filmów, a nie ukrywajmy – najwięcej głośnych filmów produkowanych jest w Stanach Zjednoczonych – stawiają na auta rodzimej produkcji. To właśnie dlatego często natrafimy również na auta takich marek jak Ford, Dodge czy Cadillac.

Ikoniczne modele, które kojarzymy z filmami

Mamy już pewną wiedzę dotyczącą marek samochodowych, które wyjątkowo często goszczą w filmach czy serialach. Powiedzmy więc trochę więcej o konkretnych modelach, których legenda została poniekąd zbudowana właśnie dzięki tego typu produkcjom.

DeLorean DMC-12 – Powrót do przyszłości

Seria filmów „Powrót do przyszłości” jest obecnie wręcz legendarna, lecz nie inaczej jest w przypadku pojazdu doktora Browna, który w filmach tych odgrywał rolę wehikułu czasu. Był to ikoniczny DeLorean DMC-12, który w latach 80. naprawdę mógł pobudzać wyobraźnię widzów. Drzwi otwierane ku górze niczym skrzydła, kanciastość, stalowa karoseria i wyjątkowy kształt sprawiały, że pod kątem designu to bardzo odważne auto dosłownie wyprzedzało swoje czasy – dosłownie oraz przenośnie w kontekście filmu!

Aston Martin DB5 – nieodłączny druh Agenta 007

Myślisz „samochód Jamesa Bonda”, myślisz – Aston Martin. Jest to połączenie absolutnie legendarne i nierozerwalne, szczególnie jeżeli mówimy o modelu DB5. Mimo że auto produkowane było w latach 60., występuje nawet we współczesnych filmach – od Goldfinger, przez Goldeneye aż po Spectre.

Ferrari Testarossa – na zawsze kojarzone z Miami

Każda osoba, która kiedykolwiek miała przyjemność oglądać ikoniczny serial Miami Vice, z pewnością kojarzy czerwoną bestię, która znajdowała się w centrum większości wydarzeń. Jest to oczywiście zjawiskowe Ferrari Testarossa. Kto nie marzył kiedykolwiek o tym, by pojeździć po Florydzie o zachodzie słońca właśnie tym samochodem? Testarossa to jeden z tych pojazdów włoskiej marki, który na zawsze wpisał się do świadomości fanów czterech kółek na całym świecie.

Oceń!