Ogłoszenia motoryzacyjne w formie video. Nowy sposób dotarcia do klienta

tucson

Marketing i reklama to dźwignia handlu, a że większość sprzedaży przeniosła się ostatnimi czasy do internetu, najróżniejszych sposobów i kanałów na dotarcie do klienta przybywa z dania na dzień. Najnowszym, chociaż znanym już w branży od jakiegoś czasu rozwiązaniem stały się ogłoszenia motoryzacyjne w formie video. O co w nich tak właściwie chodzi i jak należy je przygotować, aby samochody zaprezentować atrakcyjnie i skutecznie zachęcić klientów do zakupu?

Ogłoszenia motoryzacyjne – samochody.pl jak również im podobne pozwalają na wykorzystanie ogromnego wachlarza narzędzi reklamowych. Nie inaczej jest w przypadku materiałów video, które podnoszą walory każdej prezentacji – czy to modelu nowego czy samochodu używanego. Coraz więcej komisów i sprzedawców do tej pory zajmujących się sprzedażą tradycyjną zaczęło szukać nowych sposobów, które pozwolą przedstawić zalety pojazdów inaczej – padło na filmy video. Każdy klient, który jest zainteresowany ofertą, może teraz poznać bliżej propozycję poprzez oglądanie auta bez wychodzenia z domu. Nagranie sprzedażowe nie jest jednak jedynie ogólnym filmikiem nakreślającym sylwetkę pojazdu. Jego zadaniem jest pomoc kupującym z ocenie każdego aspektu auta, które ich interesuje.

Jak powinno wyglądać ogłoszenie motoryzacyjne z video?

Jak pokazują liczne przykłady na samochody.pl, samochody używane jak i te zupełnie nowe mogą zostać bardzo ciekawie zaprezentowane w postaci filmików video. Zdjęcia w ogłoszeniu, jak również ujęcia na filmie powinny pokazywać całą sylwetkę samochodu, ale również elementy, które w normalnych warunkach klient oglądałby na żywo. Nagranie filmu video prezentującego pojazd powinno zatem być obiektywnym sposobem oceny samochodu, ujmującym wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w roli kupca.

Ta bardzo ciekawa forma prezentacji pozwala ukazać wszystkie ważne aspekty samochodu, których nie sposób ująć na zdjęciach czy w opisie. Ma ona jednak sens wyłącznie wówczas, gdy będzie zrobiona dobrze, czyli zawierała będzie wartościowe materiały mogące zainteresować potencjalnego kupującego.

Nie da się ukryć, że ważny będzie ładny montaż ujęć, klimatyczna muzyka, jak również różne przejścia ostrości, szybkie cięcia czy ujęcia samochodu w ruchu. Materiał taki jest jednak niewystarczający dla celów sprzedażowych aut używanych. W tym wypadku kluczowe będzie ukazanie jego autentycznego wyglądu, kolorów, numerów rejestracyjnych, poszczególnych detali wnętrza, nadwozia itp. W przygotowaniu ogłoszenia motoryzacyjnego w formie video ważna jest uczciwość – ma być na nim ujęte także to co nie do końca jest jego atutem, czyli drobne uszkodzenia, problematyczne elementy nadwozia czy mechaniki itp. Kupujący ma prawo wiedzieć o wszelkich mankamentach i zaletach – to prezentacja egzemplarza, a nie reklama nowego samochodu. Każda wada samochodu może wpływać na możliwość negocjacji ceny co w sprzedaży aut używanych jest nieodzowne, dlatego im bardziej precyzyjna prezentacja, tym klient i sprzedawca więcej zyskują.

Oceń!