Jak przygotować auto do sprzedaży?

video ogłoszenie

Sprzedaż aut w Polsce

W tym aspekcie nie ma co ukrywać – w Polsce od lat prym w sprzedaży wiodą samochody używane. Wynika to z czynników takich jak niższa cena w porównaniu do nowych modeli, czy dostępność „od ręki”. Sprawdzając dane z statystyczne, co roku widać, że aż 2/3 wszystkich zarejestrowanych pojazdów to właśnie auta używane. To bardzo dobry sygnał dla osób, które chcą sprzedać swoje auto. Jedyną kwestią pozostaje fakt, żeby nasza oferta nie zginęła w gąszczu innych ogłoszeń sprzedaży. Przy tak dużej liczbie używanych modeli na rynku warto zadbać, żeby nasza oferta wyróżniała się na tle innych. Jak to zrobić?

Przygotowanie auta

Oprócz standardowego przygotowania pełnej dokumentacji samochodu, koniecznie trzeba zadbać o sam pojazd. Dokładne czyszczenie to podstawa – słynne jest w końcu stwierdzenie, że w pierwszej kolejności kupują oczy. Zadbaj zarówno o samochód z zewnątrz jak i wewnątrz, opróżnij schowki, wypierz tapicerkę. Warto zadbać też o takie rzeczy jak świeża apteczka, czy zapasowe koło. Coraz więcej kupujących chce sprawdzić samochód przed zakupem na stacji diagnostycznej, aby im to umożliwić, spisz listę pobliskich punktów. Przygotowując auto do sprzedaży nie zapomnij o zdjęciach czy video prezentacji – światło dzienne i dobre, nierozpraszające tło (na przykład pustego parkingu) będą najlepszym rozwiązaniem.

sprzątanie samochodu

Atrakcyjna oferta

Przed dodaniem oferty na portalu, warto sprawdzić inne ogłoszenia motoryzacyjne tego samego modelu, zbliżonego rocznika i opcji wyposażenia, aby poznać średnią cenę rynkową. Jeśli chcemy faktycznie w miarę szybko sprzedać samochód to warto podać konkurencyjną cenę. Sprawdzenie innych ofert to dobry pomysł również pod kątem samego opisu – możemy stwierdzić, które informacje do nas przemawiają, które są faktycznie istotne, a których brakuje i na tej bazie stworzyć własny opis samochodu. Portale dają coraz to lepsze możliwości prezentacji pojazdu – oprócz wyszczególnionych danych technicznych, opisu, wyodrębnionego wyposażenia, jest opcja umieszczania sporej ilości zdjęć, a także video prezentacji, które najbardziej przykuwają uwagę kupujących.

5/5 - (1 vote)