Jak nagrać prezentację auta w formie video?

mokka

Rynek sprzedaży aut zarówno nowych jak i używanych rozwija się w bardzo szybkim tempie. Technologia sprzyja temu, by samochody były zaprezentowane tak jak by klient było przy nich. Kamery internetowe umożliwiają relacje online w czasie rzeczywistym, a dostęp do Internetu praktycznie w każdym miejscu umożliwia nawiązywanie relacji i przeprowadzanie transakcji.

Nowoczesne techniki wspomagają sprzedaż

Dzisiaj nie tylko firma ze sporym budżetem może pozwolić sobie na nowoczesną formę prezentacji samochodu. Owszem mają one budżety i specjalistów od stworzenia nowoczesnych witryn, do tego dochodzą często aplikacje na smartfony. Rozmowa z klientem przez komunikator z kamerą, zdjęcia 360o, interaktywna prezentacja samochodu podczas konfiguracji to wszystko środki jakie niedawno trafiły do handlu internetowego.

Prezentacje aut w formie wideo

Sprzedającemu samochody używane także towarzyszą możliwości techniczne i może on zaprezentować w ciekawy sposób pojazd na sprzedaż. Każdy praktycznie ma kamerę w smartfonie, a ogłoszenia motoryzacyjne umożliwiają umieszczenie w ofercie nagranego filmu.

Jak nagrywać prezentacje, by była ona atrakcyjna

Sam tekst, zdjęcia to nie wszystko co może spowodować większe zainteresowanie sprzedawanym samochodem. Film wideo pozwala także usłyszeć dźwięk silnika, czy nawet zawieszenia. Pokaż zatem samochód z pracującym silnikiem, także podczas jazdy, a jeśli nagrywasz kamerą sportową to możesz nawet umieścić kamerę na karoserii.

Zadbaj o miejsce prezentacji i o sam samochód. Zaplanuj kroki od A-Z, by całość była płynna i pokazywała wszystko co istotne. Możesz napisać krótkie wprowadzenie i czytać go podczas prezentacji.

Rozpocznij od całej sylwetki, a potem kieruj się do wnętrza. Możesz po nakręceniu wnętrza pokazać przyszłemu właścicielowi jak auto odpala i jak nim jedziesz. Po prostu pomyśl co widz chciałby zobaczyć i usłyszeć. Ważne aby samochód był czysty, a sama jakość nagrania dobra, bo jeśli rozdzielczość filmu będzie słaba, czy warunki pogodowe to zepsują one całość.

5/5 - (1 vote)