Jak przygotować auto do sprzedaży?

Sprzedaż aut w Polsce

W tym aspekcie nie ma co ukrywać – w Polsce od lat prym w sprzedaży wiodą samochody używane. Wynika to z czynników takich jak niższa cena w porównaniu do nowych modeli, czy dostępność „od ręki”. Sprawdzając dane z statystyczne, co roku widać, że aż 2/3 wszystkich zarejestrowanych pojazdów to właśnie auta używane. To bardzo dobry sygnał dla osób, które chcą sprzedać swoje auto. Jedyną kwestią pozostaje fakt, żeby nasza oferta nie zginęła w gąszczu innych ogłoszeń sprzedaży. Przy tak dużej liczbie używanych modeli na rynku warto zadbać, żeby nasza oferta wyróżniała się na tle innych. Jak to zrobić?

Przygotowanie auta

Oprócz standardowego przygotowania pełnej dokumentacji samochodu, koniecznie trzeba zadbać o sam pojazd. Dokładne czyszczenie to podstawa – słynne jest w końcu stwierdzenie, że w pierwszej kolejności kupują oczy. Zadbaj zarówno o samochód z zewnątrz jak i wewnątrz, opróżnij schowki, wypierz tapicerkę. Warto zadbać też o takie rzeczy jak świeża apteczka, czy zapasowe koło. Coraz więcej kupujących chce sprawdzić samochód przed zakupem na stacji diagnostycznej, aby im to umożliwić, spisz listę pobliskich punktów. Przygotowując auto do sprzedaży nie zapomnij o zdjęciach czy video prezentacji – światło dzienne i dobre, nierozpraszające tło (na przykład pustego parkingu) będą najlepszym rozwiązaniem.

sprzątanie samochodu

Atrakcyjna oferta

Przed dodaniem oferty na portalu, warto sprawdzić inne ogłoszenia motoryzacyjne tego samego modelu, zbliżonego rocznika i opcji wyposażenia, aby poznać średnią cenę rynkową. Jeśli chcemy faktycznie w miarę szybko sprzedać samochód to warto podać konkurencyjną cenę. Sprawdzenie innych ofert to dobry pomysł również pod kątem samego opisu – możemy stwierdzić, które informacje do nas przemawiają, które są faktycznie istotne, a których brakuje i na tej bazie stworzyć własny opis samochodu. Portale dają coraz to lepsze możliwości prezentacji pojazdu – oprócz wyszczególnionych danych technicznych, opisu, wyodrębnionego wyposażenia, jest opcja umieszczania sporej ilości zdjęć, a także video prezentacji, które najbardziej przykuwają uwagę kupujących.

W salonie kupisz nie tylko samochód ale także wiele akcesoriów i ubrań

mazda cx3

Akcesoria samochodowe to drobiazgi, które podwyższają i umilają komfort jazdy oraz użytkowania samochodu. Począwszy od uchwytu do telefonu, ściągaczki do szyb po obuwie czy ubrania i mowa tu nie tylko o tych specjalistycznych, sportowych. Odgrywają one istotną u osób, które spędzają wiele godzin za kierownicą. Akcesoria samochodowe w podróży dla zawodowych kierowców, poprawiają nie tylko wygodę jazdy, lecz co ważniejsze bezpieczeństwo.

Samochody dzisiaj to podstawa, akcesoria są już nie tylko dodatkiem do nich, już prawie wymogiem. Wyobrażasz sobie wsiąść do samochodu i nie przyczepić do uchwytu smartfona? W bagażniku nie mieć przydatnych linek? No właśnie.

kia sportage

Znane są Ci te akcesoria? Pokrowce na fotele, które można bez problemu prać w razie zabrudzenia podczas pracy, kamera cofania, tablice imienne, uchwyty na kubki, skrzynki narzędziowe, czy szereg przydasiów w bagażniku? Na pewno tak. Ale wszystko idzie dzisiaj do przodu i mamy nawet specjalne buty do zwykłej codziennej jazdy i uwierz, one są naprawdę wygodne na dłuższą metę.

A akcesoria samochodowe do mycia? Mają one za zadanie poprawiać bezpieczeństwo na drodze, to nie tylko po prostu szampon i gąbka. Czyste szyby to podstawa, ponieważ zapewniają maksymalnie dobrą widoczność i dzięki temu poprawiają bezpieczeństwo. Ważne jest też, aby tablice rejestracyjne były widoczne, światła. To też forma zapewnienia bezpieczeństwa.

Akcesoria samochodowe do telefonów komórkowych to chyba najczęściej wybierany dodatek do auta. Każdy z nas ma telefon, który coraz częściej podczas podróży służy również jako nawigacja. Istnieje więc konieczność stabilnego umocowania urządzenia w miejscu łatwo dostępnym i widocznym. Tą funkcję spełniają różnego typu uchwyty.

Samochody osobowe dzisiaj też potrzebują dodatków aby móc np. spokojnie pomieścić się z rowerem i bagażami podczas wyjazdu na weekend. Bez bagażnika na hak, czy dach nie masz możliwości przewieźć sedanem 2 rowerów.

Salony motocyklowe sprzedają hobby i sposób na życie

motocykle

To prawda, że motocykle to sposób na życie. Dają wolność, zapomnienie o codziennym życiu, często w dobrym towarzystwie. Motorem możesz komfortowo podróżować na dalekie odległości, majestatycznie i z klasą lub przeczesać okoliczne bezdroża gdy masz na to ochotę.

Motocykle to nie tylko bardzo popularne marki. To też sprzęt dla prawdziwych koneserów. Takie marki jak HJC, Airoh, Ozone, Rebelhorn, iXS, Arai, RST, SW-Motech czy Held niewiele powiedzą laikowi. To świadczy, że hobby jakim jest motocykl jest bardzo głębokie i choć wydaje się podobnym do innych jest naprawdę dla wielu oczkiem w głowie.

Bardzo ważną rzeczą jest świadomy wybór sprzętu oraz samego motocykla. Motocykl i strój to minimum 15 000 złotych, lecz górnej granicy tu nie ma, to po prostu drogie hobby. Od wielu już lat w Polsce rośnie propagowanie tego sposobu na życie. Rośnie sprzedaż motocykli nowych jak i import używanych. Z roku na rok regularnie wzrasta liczba rejestrowanych jednośladów, a ogłoszenia motoryzacyjne pozwalają kolejnym osobom dołączać do grona moto maniaków.

motocykle

Kalendarzowa wiosna sprawia, że robi się nie tylko zielono ale i gwarno na drogach. Pojawią się motocykliści. Motocykle zyskują coraz więcej sympatyków, popularne stają się klubu zrzeszające pasjonatów motocykli. Wszyscy zgodnie twierdzą, że w dźwięku motocyklowego silnika jest magia.

Ku nowemu nieustannie od lat idzie cały biznes skupiony wokół rodziny motocyklistów. Dzisiaj zakup samego motocykla to dopiero początek. Często idą za tym zakupy większe niż wartość motocykla. Wszystko kupisz praktycznie w jednym miejscu, wchodząc po nowego jednoślada zostaniesz ubrany odpowiednio, otrzymasz garść „niezbędnych” dodatków. I nie, nie są to rzeczy zbędne. Tutaj nie ma zbędnych dodatków i akcesoriów. Salony motocyklowe dzisiaj to takie SPA dla mężczyzn. Ale to zrozumie tylko ten kto ma w życiu hobby.